Piyasadaki var olan maskelerin %95’i düşük kaliteli, hijyen kurallarına uyulmadan ve en önemlisi medikal maske adı altında sadece toz maskesi olarak kullanılabilen bakteri / virüs filtreleme özelliği hiç olmayan ürünlerdir.

Tek kullanımlık 3 katlı meltblown filtreli medikal maske üretimi ultrasonik tam otomatik üretim ve paketleme sistemi kullanılarak standartlara uygun yapılacaktır. Üretime başlandıktan sonra CE-sertifikası ve EN14683 sertifikaları alınması için gerekli işlemler başlatılacaktır.

Bu doğrultuda öncelikle kendi toplumumuza doğru ürünü sunup, daha sağlıklı ortamda üretilmiş güvenilir ve günümüzdeki mevcut covit-19 virüsüne karşı daha korunaklı maske sunma hedefi ile bu yatırımı yapmaya karar verdik. Bu ürünü sadece K.K.T.C’ de değil Güney Kıbrıs’a ve Avrupa ülkelerine ihraç hedefimiz de mevcuttur. Dolayısı ile ambalajlarımız İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanmıştır.

Piyasada Mevcut Uygun Olmayan Maske Örnekleri Aşağıdaki Gibidir

Piyasadaki maskeler 3 kat olup orta kısmı filtresizdir. Ayrıca, orta kısımda  dış katmanlar ile ayni kumaş kullanılmıştır. Bu ürünler sadece toz maskesi olarak kullanılabilir. Bakteri/ virüslere karşı kesinlikle koruyucu değildir.  Maalesef halkımız şu an mu maskeler ile kandırılmaktadır.

Ultrasonik Üretim Olmayan Dikişli Üretilen Maskeler

Elde dikilen maskeleri koruyucu özelliği olmadı gibi bir de diken kişi hijyen kurallarına uymamışsa bu maskeyi takan kişi de hastalık kapabilecektir.

Hijyenik Paketlenmemiş Ve Temasa Açık Maskeler

Piyasamızdaki büyük çoğunluk maskeler hijyenik olarak ambalajlanmıştır. Poşetsiz olarak ambalajlanmış maskelere rafta, satışta ve teslimatta istenmeyen temas mümkün olduğunda dolayı hijyenik değildir.

Olması Gereken Doğru Medikal Maske Örneği: Sunsel Ent. Ltd. Üreteceği Tarz Maske

Medimask maskelerimiz 3 katlı olup iç ve dış non woven ss bond kumaş, orta bölüm meltblown  (bakteri ve virüsleri süzen özellikteki nonwoven kumaş) kullanılmıştır.

Full Otomatik Ultrasonik Üretim Ve Paketleme

Sunsel Enterprises LTD. in getireceği makineler ve kurulacak alt yapı ile tüm hijyen koşullarına uygun el değmeden Ultrasonik sistem ile maskeler üretilip yine el değmeden Flow Packetleme cihazında 10arlı şekilde ürünler poşetlerde paketlenecektir. Daha sonra kutular içerisine konacaktır.

Makinelerin kurulup üretim yapılacak yer bina içinde çelik konstrüksiyon ile ayrılacaktır.  Ham maddelerin meltblown non woven (bakteri ve virüs filtre) hava sirkülasyonu olmayan, güneş görmeyen, nem oranı kontrol altında tutulan bir yerde muhafaza edilmesi gerektiğinden üretim için hazırlanacak odanın üst kısmı kapatılıp gerekli şartların sağlanması için gereken alt yapı düzenlemesi yapılacaktır.

Kutu içindeki maskeler öncelikle el değmeden 10’ar adet ile poşetlenip 5 paket halinde, yani 50’li halde kutulanacaktır. 1 Kutu = 5 Paket =50 Maske

Cihazlarımız konteynere yüklenmeden önce fabrikada kurulup deneme üretimi yapılmıştır.

Aşağıdaki resim örnektir. Poşetlerdeki görsel örneği de aşağıda gösterilmiştir.

tr_TRTurkish
Kapat

Araba

Sepetinizde ürün bulunmuyor.